INFORMACE

Dřevěné dveře a zárubně – důležité informace.

Obecné informace

Veškeré informace na jednom místě, které byste měli vědět před objednávkou dveří, v průběhu i po předání zakázky.

Podrobné informace k vytvoření cenové nabídky dveří a atypických zakázek.

Pokud nechcete nebo nevíte, jak nakupovat v e-shopu, a nebo máte specifický požadavek na Vaší zakázku, zde je několik kroků, které upřesní informace k vytvoření cenové nabídky.

K seriózní cenové nabídce VCHODOVÝCH dveří je třeba upřesnit tyto informace:

0. Ohlídat si termín pro výrobu vchodových dveří v sekci novinek, ten je 2x do roka.
1.Typ dveří a směr otvírání(L nebo P), zámek obyč.nebo pětibodový. Otvíráme vždy dovnitř.
2. Velikost stavebního otvoru; výška je od čisté podlahy. Pokud není podlaha hotová, nabízíme plastový profil pod práh.
– Standardní stavební otvory: https://www.dvere-janda.cz/informace/#1605175386314-c308181d-b0f8
3. Pokud je zasklení, tak typ ornamentu (standardně kůra čirá).
4. Pokud je nadsvětlík, tak na výběr otvíratelný (pouze výklopná ventilačka), nebo neotvíratelný-pevné zasklení.
5. Pokud je montáž, tak místo montáže (max do 70km), počítat s dopravou na montáž a zaměření. Prahu nemontujeme.
6. Povrchovou úpravu vchodových dveří (pouze jednobarevně z výběru, bílou nestříkáme).
7. K montáži samozřejmě kliku a vložku, popřípadě další doplňky jako je klepadlo či kukátko předem.

—Toto upřesnění slouží oboustranně k urychlení emailové komunikaci, následně můžeme vytvořit cenovou nabídku. Následné nepřesnosti, doměření konkrétní situace a změnu vč.doplňků se provede na místě naším technikem.
—Kompletní obchodní podmínky, včetně platby, uzavření a průběhu objednávky naleznete na našem webovém portálu. Prosím prostudujte je, než budete požadovat okamžitou schůzku u vás doma.
—Pokud splňujete podmínky pro sníženou sazbu daně (DPH), informujte se v sekci časté dotazy a ozvěte se.

K seriózní cenové nabídce INTERIÉROVÝCH dveří je třeba upřesnit tyto informace:

1.Typ dveří a směr otvírání(L nebo P), zámek na klíč nebo wc zámek. Typ zárubně (nabízíme 3 typy)
2. U dvoukřídlých uvést, která polovina bude otvírací.
3. Velikost dveří popř.velikost stavebního otvoru a síly obkládané zdi zhruba; hlavně dodržet výšku, větší výška je za příplatek. Jednoduchý příklad: 80L/15 (80ky dveře Levé / síla zdi 15 cm)      Nezapomenout přičíst obkladačky v koupelně, či wc. Při zaměření samozřejmě doladíme přesné rozměry, toto slouží k předběžné ceně a cenové nabídce.
– Standardní stavební otvory: https://www.dvere-janda.cz/informace/#1605175386314-c308181d-b0f8
4. Pokud je zasklení, tak typ ornamentu (standardně kůra čirá).
5. Pokud jsou posuvné dveře, uvést typ pouzdra, či posuv po stěně. Kování koule nebo mušle na zádlab.
6. Pokud je montáž, tak místo montáže (max do 70km), počítat s dopravou na montáž a zaměření. Prahu nemontujeme.
7. Povrchovou úpravu interiérových dveří alespoň orientačně (pouze jednobarevně z výběru, bílou ani jinou RALL nestříkáme).
8. K montáži samozřejmě vybrané a koupené kliky, popřípadě další doplňky jako jsou dveřní zarážky. Kliky nemusíte kupovat u nás, pak ale počítejte s cenou montáže klik (rozetové nutno poslat předem do výroby k předvrtání dveří).
9. Dveřní prahy se moc nedělají, pokud je chcete vyrobit a namontovat, je třeba to uvést hned na začátku.

—Toto upřesnění slouží oboustranně k urychlení emailové komunikaci, následně můžeme vytvořit cenovou nabídku. Následné nepřesnosti, doměření konkrétní situace a změnu vč.doplňků se provede na místě naším technikem.
—Kompletní obchodní podmínky, včetně platby, uzavření a průběhu objednávky naleznete na našem webovém portálu. Prosím prostudujte je, než budete požadovat okamžitou schůzku u vás doma.
—Pokud splňujete podmínky pro sníženou sazbu daně (DPH), informujte se v sekci časté dotazy a ozvěte se.

Veškeré montáže doporučujeme přenechat zkušené montážní firmě. 
Fatální následky z neodborně namontovaných dveří si musí zákazník uvědomit předem, než se pustí do díla. Sebelepší dveře můžete znehodnotit právě špatně provedenou montáží, z kterých se pak stane dennodenní trápení všech uživatelů domácnosti. Jen v bodech naznačíme .

Nejčastější chyby montáže dveří

 • Zkřížená zárubeň a následně nepřiléhá jeden roh dveří.
 • Zabudovaná svěšená zárubeň a následné drhnutí dveří o zem.
 • Nevyztužená zárubeň rozpěrou uprostřed a po vytuhnutí pěny je zárubeň u zámku vyboulená, takže drhne zámek o zárubeň při zavírání.
 • Dveře šponují při dovírání – špatně seřízené závěsy

Přestože jste se rozhodli pro montáž svépomocí, nabízíme ke stažení návody na montáž dveří a zárubní, jak na interiérové dveře, tak na vchodové dveře.

Návody montáží ke stažení

 • Návod na obložkové zárubně: pdf
 • Návod na vchodové dveře: pdf

Standardní montáž pro atypické výrobky, jako jsou kazetové zárubně, či dveře s nadsvětlíkem konzultujte předem – nejsou uvedeny v návodu.

Nejzávažnějším tématem je ochrana dveří z masivu. Dřevo je materiál nestálý a je závislý na okolní vzdušné vlhkosti. Neinstalujte dveře do syrových staveb. Po převzetí nenalakovaných dveří je co nejdříve nechte povrchově upravit. Tím eliminujete riziko vniknutí nežádoucí vlhkosti do dřeva a nabobtnání či sesychání. My vyrábíme pouze ze sušeného masivu (8-10%) a technologií lepení několika vrstev se snažíme co nejvíce zabránit výše uvedeným jevům. Používáme pro lakování 3 vrstvy. Více pro to z naší strany nelze udělat.

Vzdušná vlhkost

U dřevěných výrobků, které způsobí 99% nepříjemností je právě vzdušná vlhkost. Jak tedy ochránit dveře, aby se v zimě nesesychaly a v novostavbě nebobtnaly?
V zimě se vám kazety sesychají vzhledem k nízké vlhkosti vzduchu. Proč se to tak děje?
Dřevo je organický materiál rostlinného původu. Jednou z hlavních fyzikálních vlastností dřeva je jeho vlhkost. Vlhkostí dřeva rozumíme podíl obsahu vody v něm. Podíl ostatních složek dřeva označujeme souhrnným názvem sušina. Dřevo je materiálem hydroskopickým. Má tendenci si uchovávat svoji vlhkost v rovnovážném stavu a ten je závislý na vlhkosti a teplotě okolí. Protože uvedené vlastnosti okolí jsou proměnné, mění se i vlhkost dřeva. Ztrácí-li dřevo vlhkost, sesychá se. V případě, že dřevo navlhne, absorbuje do sebe vlhkost ze svého okolí, bobtná (své rozměry zvětšuje). Střídavému sesýchání a bobtnání se říká pracování dřeva. Dřevo bobtná a sesychá pouze při změnách vlhkosti v ovzduší.
Proto je nutné kontrolovat vlhkost vzduchu vlhkoměrem a v zimním období zvlhčovat prostor pomocí zvlhčovače ovzduší.

Periodické cykly mikroklimatu v interiéru

V každém vytápěném interiéru dochází při výměně vzduchu (při větrání) k zvýšení teploty vnějšího chladného vzduchu, za stálého vodního obsahu. Uveďme příklad, jak se změní parametry vnějšího vzduchu, teploty -5 °C a relativní vlhkosti vzduchu 80 %. Kdyby nedošlo k mísení se vzduchem v místnosti a kdyby vzduch nebyl obklopen hygroskopickými materiály (omítka, zdivo, dřevo) a ohřáli bychom vzduch na 23 °C, klesla by jeho vlhkost až na 11 %, což je abnormálně suchý vzduch. Odtud plyne, kdybychom velmi často větrali a ohřívali vzduch na bytovou teplotu, budeme mít v místnosti tím sušší vzduch, čím více budeme větrat. Mnoho lidí se domnívá, že velmi častým větráním dosáhne v zimě příjemnější vlhčí vzduch. Ve skutečnosti je tomu právě naopak.
Bývalý Státní dřevařský výzkumný ústav dlouhodobě sledoval průběžnou vlhkost dřeva v interiéru. Došlo se k závěrům, že vlhkost dřeva klesá koncem zimy až na 6,3 % a v měsíci říjnu vystoupí až na 9,9 %. Vlhkostní změna 6,3 % až 9,8 % se neobejde bez rozměrových a tvarových důsledků.

Shrnutí o vlhkosti dřeva obecně

Pokud budete dodržovat vzdušnou vlhkost v objektu a v neposlední řadě pravidelnou údržbu dveří a nábytku, pak vám budou dřevěné výrobky sloužit dlouhá léta, v opačném případě musíte počítat s výše uvedenými potížemi.

Návod na ochranu dveří ke stažení zde doc

K vlastní údržbě dveří a zárubní

Musíte posoudit sami, jestli chcete dveře, o které se nechcete starat a nebo dveře, které čas od času musíte trochu zušlechtit. Plast, hliník, fólie a jiné materiály umožňují bezúdržbové zacházení, ovšem dřevěné dveře musíte ošetřovat přípravky na ochranu dřevěných výrobků, které zakoupíte v každé lepší drogerii. Suchým hadříkem a použitím s tímto prostředkem pak uděláte dveře zase jako nové.

Správná volba dřevěných dveří

Mít za každou cenu dřevěné dveře sice můžete, ale volte správně podle objektu, kde budou tyto dveře umístěny. Bytové jednotky, rodinné domky a vilky určitě ano. Interiérové dveře z masivu jsou právě pro tyto objekty. Vchodové dveře rozhodně, ovšem s přihlédnutím k estetice a celkovému dojmu z pohledu ulice. Proto zde máte na výběr nespočet typů vchodových dveří od jednodušších, až po obloučkové – reprezentativní do honosných objektů. Do chalupy si zase nepořídíme euro dveře, ale něco běžného, atd. Do průmyslových objektů dřevěné dveře nedoporučujeme.

Bezpečnost dveří

U interiérových dveří je to s bezpečností jednoduché – žádná není. Pouze správně rozhodovat při prosklení, kde jsou malé děti, takže do školky celoprosklené nedoporučujeme.
Vchodové dveře dřevěné se dají vylepšit v otázce bezpečnosti. Třeba pětibodový zámek, bezpečnostní kování a bezpečnostní sklo connex. Otázkou je, jestli vůbec prosklené dveře, pokud bydlíte ve čtvrti se zvýšenou kriminalitou, rozhodnutí je na Vás.

Vlastní znění návodu

Dveře a zárubně z masivu nesmějí být skladovány a montovány, nebo používány v prostředí, kde vlhkost prostředí – vzduchu nesplňuje 50-60 % relativní vlhkosti. Na dveře a zárubně osazené do těchto prostor se záruka 24 měsíců nevztahuje. Nikdy neskladujte a nemontujte dveře do nově vymalovaných nebo rekonstruovaných místností, dokud vlhkost vzduchu místnosti neklesne na tuto úroveň.  V zimním období, kdy je venkovní vlhkost nižší, doporučujeme větrat co nejméně. Dle vašeho prostředí a vlhkosti v interiéru použijte zvlhčovač ovzduší pro zvýšení vlhkosti, která je v zimním období pod hranicí stability dřevěných materiálů.
Pokud bude povrch výrobku nedokonale povrchově ošetřen, hrozí nebezpečí vniknutí vlhkosti do materiálu a následné zvětšení objemu dveří, které znemožní jejich funkčnost (na taková poškození se záruka nevztahuje). Doporučujeme svěřit povrchovou úpravu odborné lakýrnické a montážní firmě, která Vám zajistí dokonalou ochranu Vašich dveří a převezme na tuto práci záruku. Vlastní montáž se musí provádět až po konečné povrchové úpravě výrobku.

Vnitřní dveře a obložkové zárubně

1. Nenalakované nesmějí být skladovány ve vlhkém prostředí, i když jsou zabalené. Výrobní vlhkost dveří je 8-12%. Při pozdější povrchové úpravě budou již dveře navlhlé a reklamace nebude uznána. Proto povrchovou úpravu proveďte neprodleně!!! Pozor také na poškrábání povrchu dveří. Pokud jste si objednali dveře u výrobce vč. povrchové úpravy, neznamená to pro vás, že se o dveře nemusíte starat. Pravidelnou údržbou a kontrolou okolní vlhkosti zajistíte dveřím dlouhou životnost.
2. Montáž provádějte až po povrchové úpravě. Nemontujte zárubně do syrových staveb. Počkejte až klesne vzdušná vlhkost na běžnou mez. I nalakované dveře a zárubně jsou citlivé na vlhkost. Vlhkosti v objektu se v letních měsících jednoduše zbavíte větráním. V zimním suchém období doplníte vzdušnou vlhkost zvlhčovačem ovzduší v závislosti s naměřenými hodnotami ve vašem interiéru.

Vstupní dveře 50mm:

1. Dveře je nutné před osazením do kovové zárubně povrchově ošetřit !!! Při vlastní povrchové úpravě použijte lak pro vnější nebo vnitřní použití. Nepoužívejte vosky a politury (leštidla), tyto materiály dveře dostatečně neochrání. U dveří je bezpodmínečně nutné po konečném nátěru a zalištování kazetových částí vyplnit spoje mezi kazetami a lištami silikonem (zabrání se pronikání vody okolo lišt). Pokud jste si objednali dveře u výrobce vč.povrchové úpravy, i nadále se musíte postarat o dřevěné dveře pomocí ochranných prostředků na dřevěné výrobky.
2. Vlastní montáž spočívá pouze v osazení do kovové zárubně. Spodní hrana umožňuje hoblování do 5ti mm kvůli nerovné podlaze. Dveře jsou určeny pro interiéry jako druhé vstupní dveře.

Vchodové dveře a rámové zárubně

1. Dveře a zárubeň je nutné před montáží a osazením povrchově ošetřit !!! Při vlastní povrchové úpravě použijte lak pro vnější použití. Nepoužívejte vosky a politury (leštidla), tyto materiály dveře dostatečně neochrání. U prosklených i kazetových dveří je bezpodmínečně nutné po konečném nátěru a zalištování prosklených i kazetových částí vyplnit spoje mezi sklem (kazetami) a lištami silikonem (zabrání se pronikání vody okolo lišt). Totéž platí pro okopové prkno, kde je drážka pro silikon účelová kvůli zatékání vody. Vystupující reliéfy textury dřeva, zvláště u vodou ředitelných nátěrových hmot nejsou považovány za povrchové vady. Pokud jste si objednali dveře u výrobce vč.povrchové úpravy, a neplánujete okamžitou montáž, doma je ihned rozbalte a pootevřete v zárubni, čerstvý lak stále dozrává I několik týdnů v závislosti na okolní vlhkosti v objektu. V opačném případě hrozí zapaření, či přilepení těsnění. Po namontování i nadále je nezbytné postarat se o dřevěné dveře pomocí ochranných prostředků na dřevěné výrobky.
2. Vlastní montáž vchodových dveří svěřte odborné montážní firmě. Montáž se provádí před konečnými omítkami a fasádou, které zakryjí spáru mezi zdivem a zárubní. Před prováděním zednických prací je nutno provést pečlivé překrytí bočních ploch zárubně vhodnými prostředky, aby se zabránilo případnému poškození celistvosti nátěru dveří. Všechny vchodové dveře by měli mít chráněný vstup alespoň přístřeškem.

Shrnutí o ochraně dřevěných dveří
Všechny dveře z masivu je potřeba pravidelně udržovat, aby se zabránilo poškození nátěrové hmoty, která chrání proti vlhkosti a deformaci dřeva. Používejte prostředky běžně dostupné pro ochranu dřevěných výrobků, třeba renova, diava, pronto aj.

V případě reklamace bude změřena současná vlhkost vzduchu, posouzena vlastní montážumístění a dokonalost provedené povrchové úpravy. Při naměření větší vlhkosti a vhodnosti použití než je uvedeno víše, nebude na reklamaci brán zřetel.

Informace zákazníkům:

Používané zámky

 • pro vnitřní dveře – DOZ rozteč 72´
 • pro vstupní dveře 50mm – jednobodový FAB rozteč 90´
 • pro vchodové dveře – jednobodový FAB rozteč 90´
 • pro vchodové dveře – pětibodový FAB rozteč 92´

Používané vložky

 • vnitřní dveře 42mm – délka vložky 29/35
 • vstupní bytové dveře 50 – délka vložky 35/40
 • vchodové dveře EURO 68mm – délka vložky 45/45 (45/50)

Vyrábíme ze smrkového masivu (zakázkově vnitřní dveře z dubu). Dnešní trend si žádá vyšší kvalitu a proto už nelze jen “uříznout” vyschlou fošnu, co zbyla po dědovi ve stodole a udělat z toho dveře. Materiály z kterých vyrábíme jsou certifikovány, výběr kvality je prioritou a technologie lepených vrstev snižuje riziko pnutí materiálu při rozdílné vlhkosti v letních a zimních měsících.


Materiály na interiérové dveře

sendvič Na interiérové dveře používáme třívrstvé lepené materiály, rám dveří tvoří celomasiv 41mm – materiál zvaný sendvič (třívrstvá konstrukce – 41mm), kazety pak z třívrstvé spárovky (19mm). Vše je vidět v řezu na obrázku. Pohledové strany jsou výběrové, bez suků, povolená je maximálně vysprávka lodičkou v 1 běžném metru. Kazety jsou z dvou spárovek a středové desky, kde pohledové strany jsou silnější kvůli frézování kazet. Tento materiál se v dnešní době stává nejvyhledávanějším, neboť jeho vlastnosti a přednosti jsou především stabilita při rozdílné vlhkosti objektu a vlastní estetika přírodního materiálu. Tato konstrukce materiálu snižuje riziko kroucení, bobtnání a sesychání. Díky této technologii zůstává materiál stálým a odolným za předpokladu dodržování zásad užívání a péči dřevěných výrobků.
V ceně dveří pak dostanete závěsy, zámek s roztečí 72mm a sklo, pokud si objednáte dveře s prosklením. Cena se pak může změnit podle vybraného vzoru skla.
Na objednávku pak můžete vybrat povrchovou úpravu z několika vyobrazených odstínů. Více odstínů Vám nabídneme u nás na provozovně.

Obložkové zárubně
Obložkové zárubně dřevěné jsou vyráběny obdobným způsobem. Obložková zárubeň se skládá z ostění a obložek. Vlastní ostění o síle 27mm je opět lepeno ve dvou až třech vrstvách, kde pohledová plocha je bez vad. Obložky v síle 22mm jsou opět lepeny z čistého materiálu. Falcové obložky jsou již ve výrobě lepeny přímo k ostění. Při vlastní montáži pak stačí sesadit k sobě ostění, usadit do stavebního otvoru a obložky lehce namazat lepidlem a zaklapnout. Opět připomínáme, že před vlastní montáží je důležitá povrchová úprava.


Materiály na vchodové dveře 68 Lištované

euro Dřevěné vchodové dveře euro vyrábíme ze smrkových eurohranolů. Rám – lepený třívrstvý hranol, obdoba sendviče. Kazety masivní se zateplením v síle 42mm. Na obrázku sami vidíte řez dveřmi. Opět je zaručena stabilita a při tloušťce 68mm se dveře neprohnou ani v mrazech a vedrech. Euro dveře jsou osazeny ozdobnými rámečky. Rámečky tak esteticky vyzdvihnou dveře u Vašeho rodinného domku.
Zasklení dveří z izolačního dvojskla je u prosklených dveří v ceně, pouze u některých typů skel se cena v souvislosti s vybraným typem liší. Součástí dveří je zámek, závěsy seřiditelné ve třech směrech, hliníkový přechod s tepelně izolačním mostem a okopové prkno z venkovní strany dveří.
Na objednávku pak nabízíme vrchní bezpečnostní kování, prodloužené vložky, pětibodový zámek a především povrchové úpravy. Stříkáme vysokotlakým zařízením silnostěnné akrylátové lazury v několika barevných odstínech ve třech vrstvách. Sklo i kazety jsou v rámečkách pro lepší pružnost opatřeny distančními páskami. A nakonec silikonování spár mezi rámečky a sklem (kazetami), které zajistí dokonalou izolaci a zabrání průniku vody.
Je možné objednat dveře bez povrchové úpravy.

Rámové zárubně
Dřevěné rámové zárubně jsou vyráběny z třívrstvého délkově napojovaného eurohranolu v konečném rozměru (profil) 70x70mm. Součástí je těsnění, stavitelné závěsy a protiplech. Ten je u vchodových dveří dokonce stavitelný. U vchodových zárubní je v ceně i hliníkový práh s tepelně izolačním mostem.
Rámová zárubeň lze použít i pro interiéry, ovšem bez hliníkového prahu.


Výrobní rozdíly u interiérových dveří

masivrámečkovéhestieInteriérové dveře se všechny bez vyjímky vyrábějí ze smrkového masivu a některé typy mají specifické rozdíly pro danou kategorii dveří. Všimněte si rozdílu u interiérových dveří masiv (obrázek Fix A) a dveří rámečkových (Rámečky). Rámečky jsou přesazené přes rám dveří a mají úzké příčky. Vyjímkou u masivních dveří je typ Hestie (A-fix typ hestie), kde jsou příčky úzké a lepené přímo na sklo.
Pokud si zákazník bude přát jiné rozpříčkování, nebo zasklení zaměnit za kazetu, není to problém, záleží pouze na fantazii. U rámečkových dveří je nutno počítat s cenovým navýšením v případě jiného typu rámečku, než je vyobrazen v e-shopu.


Sklo a zasklení
Do všech vnitřních dveří používáme sklo o tloušťce 4mm. Veškeré zasklení je již v ceně dveří. V naší pestré nabídce si jistě vyberete, navštivte sekci zasklení dveří. Do vchodových dveří používáme izolační dvojsklo o síle 24mm, bezpečnostní sklo pak o síle 26mm. Jsme schopni dodat certifikát o bezpečnosti skla pro pojišťovnu.


Povrchová úprava je jedním z nejdůležitějších faktorů ochrany dveří.

 Pokud si chcete dveře či zárubeň natřít sami, riziko nedokonalé povrchové úpravy a následně znehodnocení výrobku si musí nést sám. Povrchová úprava je snadno dostupná, a poskytuje plnou záruku.

Interiérové i vchodové povrchové úpravy na dveře jsou tónovány několika odstíny. I když jsou některé názvy odstínů identické – nejsou totožné z jednoho důvodu. Vnitřní – interiérové dveře lakujeme matným polyuretanem použitelným pouze pro interiér, vchodové dveře pak akrylátovou silnostěnnou lazurou použitelnou pro exteriér.
Další informace není třeba detailně rozebírat. Jen uvedeme, že při objednání dveří si nezapomeňte objednat povrchovou úpravu. Jednotlivé odstíny uvidíte v “detailech” u daného typu povrchové úpravy. Pokud si budete chtít vchodové dveře natírat nebo stříkat svépomocí, je nezbytné dodělat silikonování v lištách!

Vnitřní povrchové úpravy a odstíny:

00.Lak (čistý)

01.Třešeň

02.Javor

03.Buk

04.Jilm

05.Jedle

06.Cedr

07.Ramin

08.Anegre

09.Limba

10.Starodub

11.Dub

12.Zebrano

13.Pinie

14.Modřín

15.Světlý ořech

16.Tmavý ořech

17.Sekvoj

18.Kaštan

19.Mahagon

20.Teak

21.Tis

22.Palisandr

23.Ipe

24.Wenge

Pozn: Vyobrazené tónování nemusí souhlasit s nastavenými barvami Vašeho prohlížeče.


Vchodové povrchové úpravy a odstíny:

Pokud si budete dveře natírat nebo stříkat svépomocí, je nezbytné dodělat silikonování v lištách!

zlatý teak
A – zlatý teak

dub
B – dub

světlý ořech
C – světlý ořech (pozn. odstín není identický s označením vnitřních povrch. úprav)

teak
D – teak

kaštan
E – kaštan (pozn. odstín není identický s označením vnitřních povrch. úprav)

mahagon
F – mahagon

palisandr
G – palisandr

Sklo a typy skel

Nabízíme široký výběr prosklení vnitřních i vchodových dveří. Před objednáním si zde vyberte typ ornamentu skla, protože při objednání již nemáte náhled pro dané druhy skel.
Všechny typy dveří jsou zaskleny standardně čirou kůrou, ostatní typy jsou na zakázku, některé bez příplatku, některé s příplatkem. S ohledem na různé velikosti skel v různých typech dveří zde neuvádíme cenové rozdíly. Ty jsou uvedeny ve variantě při výběru v košíku.
Pomůcka pro pokročilé: zvětšit obrázek můžete na PC pomocí ctrl+kolečko myši. Na mobilu klasicky roztažením.


Sklo do interiérových dveří je jednoduché (ornament dle výběru) 4mm. Vchodové dveře mají sklo izolační – dithermické dvojsklo 24mm (4+16+4)+argon, vždy venkovní sklo je ornamentní+čiré sklo uvnitř. Také nabízíme zakázkově i bezpečnostní sklo connex. Sklo pro nás připravuje firma Sklenářství COMON.

Kůra čirá

Kůra bronz

Činčila čirá

Činčila bronz

Grepi

Konfeta

Kathedral klein

Delta mat

Altdeutch čiré

Altdeutch bronz

Mastercare

Matelux (Satinato)

Informace – atypické dveře

Snažíme se nabídnout obsáhlé množství typů masivních dveří. Přesto někteří zákazníci budou požadovat něco jiného mimo naší nabídku, můžou se na nás obrátit s požadavkem přímo, telefonicky, nebo e-mailem. K urychlení odpovědi na Váš požadavek je nezbytný nákres s rozměrem a kompletní poptávka. Je také třeba počítat s individuálním cenovým zpracováním dle velikosti a složitosti. Bohužel úplným atypům, které se vymykají naší nabídce se věnujeme okrajově v závislosti na množství zakázek.


Atypem se rozumí nestandardní rozměr, nebo jiné rozpříčkování, či zasklení místo kazety než nabízíme ve variantách.
Mějte na paměti, že vyrábíme dveře z masivu, takže neposílejte požadavky na vyrobení, nebo úpravy dýhovaných, či voštinových (folie-papír) dveří. Neopravujeme cizí výrobky. Vchodové dveře vyrábíme pouze ze smrku, interiérové dveře také ze smrkového masivu, na přání dubu.


 K vlastním atypům interiérových dveří

U vnitřních dveří si moc vybírat nejde. Pokud chcete jiný rozměr, protože se Váš stavitel netrefil do stavebního otvoru který požadujeme, vyrobíme Vámi požadovaný rozměr. Tady je potřeba počítat s příplatkem. Výšku maximálně do 210cm (atyp), standard je 197cm.


Nadsvětlíky vchodových dveří

varianta dveříNadsvětlíkem lze řešit vyšší stavební otvor. Výhodou je větší prosvětlení chodby. Nadsvětlík lze vyrobit vcelku se zárubní jako jeden celek, nebo samostatně k již zabudovaným dveřím. Nadsvětlík se standardně vyrábí neotvíratelný, zasklení je totožné s dveřním zasklením, tedy izolační dvojsklo.
U vchodových dveří nabízíme varianty dveří s pevným, nebo otevíracím nadsvětlíkem-výklopná ventilačka. Pozici dveří lze kombinovat vlevo nebo vpravo. Kombinovat různé typy našich dveří s nadsvětlíkem lze jakkoliv. Maximální výška dveřního křídla do 210cm (atyp), standard je 197cm.
Dvoukřídlé dveře již nenabízíme.

Nemáte čas listovat v Našem obchodě? Nabízíme prospekt vnitřních i vchodových dveří včetně stavebních otvorů.

Prospekty

 • interiérové dveře masivdveře dřevěné
 • interiérové dveře Trendydveře dřevěné
 • interiérové dveře rámečkovédveře rámečkové
 • vchodové dveře EURO 68vchodové dveře dřevěné
 • vstupní bytové dveře 50vstupní dveře dřevěné
 • obložkové a rámové zárubně vč.stavebních otvorůzárubně
 • povrchové úpravy dveřípovrchové úpravy

U vchodových dveří se postavte dovnitř. Vchodové dveře se otevírají vždy dovnitř. Jen minimum vchodových dveří se otevírá ven z důvodu málo místa.

Směr otevírání dveří

 Směr otevírání je z obrázků patrný. Malá nápověda při určení levých nebo pravých dveří: postavte se ke dveřím tak, abyste viděli závěsy. Nutno tedy dveře otvírat k sobě. Pokud jsou závěsy (panty) vlevo, jsou to levé dveře a naopak.

Levé otevírání dveří

Levé

Pravé otevírání dveří

Pravé

Při každé objednávce dveří už musíte znát rozměry pro čisté stavební otvory vnitřních i vchodových dveří. Tyto otvory jsou směrodatné a veškeré jiné úpravy Vás budou stát peníze navíc. Proto si tyto informace prostudujte dříve, než vůbec začnete se stavebními úpravami. Výška stavebního otvoru se měří od čisté podlahy, dlažby


Stavební otvory pro interiérové dveře – obložkové zárubně

(ideální rozměry – tolerance +/- 2cm)

 • Stavební otvor pro 90´dveře 202 x 99 cm
 • Stavební otvor pro 80´dveře 202 x 89 cm
 • Stavební otvor pro 70´dveře 202 x 79 cm
 • Stavební otvor pro 60´dveře 202 x 69 cm

Ostatní rozměry na zakázku za příplatek. Všechny otvory jsou na výšku měřené od čisté podlahy a dlažby. Montáž vnitřních dveří se provádí po vymalování a položení podlahy.

Dvoukřídlá symetrická/asymetrická:

 • Stavební otvor pro 125´dveře 202 x 135 cm
 • Stavební otvor pro 145´dveře 202 x 155 cm
 • Stavební otvor pro 165´dveře 202 x 175 cm

Stavební otvory pro vchodové dveře – rámové zárubně

 • Stavební otvor pro 90´dveře 206 x 106 cm
 • Stavební otvor pro 80´dveře 206 x 96 cm

Jiné rozměry na zakázku a s příplatkem. Tyto rozměry jsou určeny pro standardní vchodové dveře euro 68 s rámovou zárubní o rozměru 204 x 104/94 cm. Vyšší dveře doporučujeme nastavit nadsvětlíkem. Více o nadsvětlíku a v ‘Atypech’. Dvoukřídlé dveře již nenabízíme.

Důležité – čtěte !!
– Pokud chcete bezproblémovou montáž vchodových dveří, pozorně čtěte. Montáž vchodových dveří se provádí před omítkami a na čistou dlažbu. ALE… Jelikož se omítky dělají před dlažbami a před konečným betonem, je třeba počítat s touto výškou navíc a odpočítat při zaměření stavební výšky. Zaměření tedy máme.
– Montáž tedy provedeme před omítkou u vstupu – stačí, když zedníci klidně omítnou celou místnost (zádveří) a v místě, kde bude zárubeň, si založí prkno, nebo hranolek a dotáhnou štuky až k tomuto prknu. Potom si udělají čistou podlahu, třeba i dlažby. Když dlažba nebude, dveře se namontují výše o sílu dlažby. Ta se pak podvlékne pod hliníkový práh.
– Protože se většina objektů kvůli zlodějům zavírá dříve, než se vůbec začne s omítkami, je dobré uzavřít objekt prozatímními dveřmi, které se pak nahradí za nové.
– Každý nemá možnost opatřit si nějaké staré dveře, proto volí montáž daleko vepředu, před všemi těmito stavebními pracemi, jako jsou zedníci, elektrikáři, topenáři a další řemeslníci, kteří courají a tahají materiál již zabudovanými novými vchodovými dveřmi. V takovém případě je riziko poškození nových dveří značné, obzvlášť prošlápnutí hliníkového přechodu a tak si rizika poškození nese každý zákazník sám.