Kuchyně na míru

Kuchyňské linky s dřevěnými dvířky

Plánujete-li stavbu nebo rekonstrukci rodinného domku či bytu, neobejdete se bez vlastní kuchyně, která by měla splňovat nezbytná kritéria moderní a účelové kuchyně. Povíme Vám, čeho byste se měli vyvarovat a na které základní pravidla naopak nezapomenout. V případě kuchyňské linky to platí dvojnásob. Mít doma pěknou a zároveň funkční kuchyň se dá velice dobře skloubit. Jen se to musí předem správně naplánovat. Pojďme se tedy společně podívat na několik užitečných rad před vlastní rekonstrukcí.

Systém uspořádání kuchyně

Každá kuchyně, ať už je navrhována vámi, zkušeným truhlářem, či architektem, by měla dodržovat pravidlo o systémovém uspořádání vlastních skříněk a vestavěných spotřebičů, odkládacích ploch, kuchyňského dřezu, varné desky a jiné detaily jako je třeba odpadkový koš. Leckdy jste limitováni velikostí prostoru, ale i tento problém se dá velice dobře řešit zredukováním nejzákladnějších nutností.  Při práci v kuchyni byste se měli cítit příjemně a pohodlně, při vynaložení minimálního pohybu od přípravy polotovarů až po výdej samotných jídel.

Na co nezapomenout před rekonstrukcí kuchyně

Toto je nejčastější problém při zřizování kuchyňské linky. Většinou se dodatečně vyčlení roh místnosti pro vlastní kuchyň, a poté se řeší rozmístění spotřebičů. Omyl. Vy musíte vědět dopředu, kde bude zabudován dřez s odkapávačem, kde bude stát myčka a kde budou umístěny ostatní elektrospotřebiče, jako je varná deska a nad ní digestoř s odtahem par. Pak se může stát klasický případ, kdy se bohužel musí „překopat“ přípojka vody, plynu a odpadu. A to kvůli tomu, že všechno je o 2 metry jinde a jinak vysoko. S elektrikou je to vlastně obdobné. Za spodními skříňkami se prodlužovací kabel schová, ale chybějící zásuvka pro varnou konvici nebo kávovar umístěným na pracovní ploše je už větší problém.

Vzhled moderní kuchyně

Jak jsme již podotkli, vlastní kuchyň si můžete navrhnout sami s vaším truhlářem, nebo to necháte na architektovi. Vaše kuchyň by se ale měla především líbit vám, takže konečné právo rozhodnutí vlastního dizajnu nechte na sobě. Dnes se dá vybírat z moderních nadčasových dizajnů až po standardní klasické dřevěné kuchyně. A právě takové kuchyňské linky u nás najdete.  Nebojte se pustit uzdu své fantazii, vyrábíme pro Vás a právě Vy určujete styl vaší kuchyně. Základem jsou skříňky z laminovaných desek v různém odstínu (vyšší cenová hladina pak z desek dýhovaných přírodní dýhou a lakované).  Plát kuchyňské desky pak v imitaci mramoru nebo dřeva, záleží jenom na Vás, jaký upřednostňujete styl. Kuchyňská dvířka k této kuchyni jsou u nás celodřevěná s kazetou, nebo prosklená. Celá kuchyň se esteticky vylepší římsou na horních skříňkách kuchyně. Určitě budete rádi ukazovat návštěvám vaše kulinářské království.

Ze staré kuchyně – novou linku

Limitujícími faktory při pořizování kuchyně jsou prostory a finance. Prostory se dají redukovat četností skříněk, chybějící finance bohužel nijak. Přesto máme řešení. Pokud jste spokojeni se svojí kuchyní, ale rádi byste chtěli zmodernizovat vzhled, pak je tu jednoduché řešení výměny dvířek a čílek šuplat, popřípadě vylepšení horní římsou. Toto řešení u nás nabízíme a je docela oblíbené.

Vylepšení kuchyňské linky

Vaše kuchyň se nemusí skládat jen z polic. Dnes jsou v nabídce různé doplňky jako jsou výsuvné potravinové skříně, otočné rohové karusely, multifunkční sloupy, výsuvy horních skříněk a jiný drátěný program určený pro kuchyňské linky. Způsob otvírání dvířek pak můžete volit mezi klasickým provedením s úchytkami na dvířkách a pružinovými závěsy, popřípadě modernější provedení závěsů s vestavěnou brzdou, která zabraňuje bouchnutí dvířek při prudkém zavření. Poslední novinkou je otvírání bez úchytek. Bezúchytková dvířka se systémem TIP-ON se otvírají krátkým ťuknutím. Zavírání dvířek se pak provede lehkým zatlačením. Tyto typy zavírání a otvírání dvířek lze praktikovat i u zásuvek.