Vzhledem k dočasným technickým problémům se zobrazováním obrázků v prohlížeči Chrome, prosím použijte jiný prohlížeč (Edge, Firefox Mozilla, Opera). Děkujieme za pochopení a za vzniklou situaci se omlouváme.

Stavební otvory

 Při každé objednávce dveří už musíte znát rozměry pro čisté stavební otvory vnitřních i vchodových dveří. Tyto otvory jsou směrodatné a veškeré jiné úpravy Vás budou stát peníze navíc. Proto si tyto informace prostudujte dříve, než vůbec začnete se stavebními úpravami.Výška stavebního otvoru se měří od čisté podlahy, dlažby


Stavební otvory pro interiérové dveře - obložkové zárubně

(ideální rozměry - tolerance +/- 2cm)

  • Stavební otvor pro 90´dveře 202 x 99 cm
  • Stavební otvor pro 80´dveře 202 x 89 cm
  • Stavební otvor pro 70´dveře 202 x 79 cm
  • Stavební otvor pro 60´dveře 202 x 69 cm

Ostatní rozměry na zakázku za příplatek. Všechny otvory jsou na výšku měřené od čisté podlahy a dlažby. Montáž vnitřních dveří se provádí po vymalování a položení podlahy.

Dvoukřídla symetrická/asymetrická:

  • Stavební otvor pro 125´dveře 202 x 135 cm
  • Stavební otvor pro 145´dveře 202 x 155 cm
  • Stavební otvor pro 165´dveře 202 x 175 cm

Stavební otvory pro vchodové dveře - rámové zárubně

  • Stavební otvor pro 90´dveře 206 x 106 cm
  • Stavební otvor pro 80´dveře 206 x 96 cm

 Jiné rozměry na zakázku a s příplatkem. Tyto rozměry jsou určeny pro standardní vchodové dveře euro 68 s rámovou zárubní o rozměru 204 x 104/94 cm. Vyšší dveře doporučujeme nastavit nadsvětlíkem, totéž platí při větší šířce, kde se dveře řeší přísvětlíkem. Více o nadsvětlíku a přísvětlíku v 'Atypech' .

Důležité - čtěte !!
 Pokud chcete bezproblémovou montáž vchodových dveří, pozorně čtěte. Montáž vchodových dveří se provádí před omítkami a na čistou dlažbu. ALE... Jelikož se omítky dělají před dlažbami a před konečným betonem, je třeba počítat s touto výškou navíc a odpočítat při zaměření stavební výšky. Zaměření tedy máme. 
 Montáž tedy provedeme před omítkou u vstupu - stačí, když zedníci klidně omítnou celou místnost (zádveří) a v místě, kde bude zárubeň, si založí prkno, nebo hranolek a dotáhnou štuky až k tomuto prknu. Potom si udělají čistou podlahu, třeba i dlažby. Když dlažba nebude, dveře se namontují výše o sílu dlažby. Ta se pak podvlékne pod hliníkový práh.
 Protože se většina objektů kvůli zlodějům zavírá dříve, než se vůbec začne s omítkami, je dobré uzavřít objekt prozatímními dveřmi, které se pak nahradí za nové. 
 Každý nemá možnost opatřit si nějaké staré dveře, proto volí montáž daleko vepředu, před všemi těmito stavebními pracemi, jako jsou zedníci, elektrikáři, topenáři a další řemeslníci, kteří courají a tahají materiál již zabudovanými novými vchodovými dveřmi. V takovém případě je riziko poškození nových dveří značné, obzvlášť prošlápnutí hliníkového přechodu a tak si rizika poškození nese každý zákazník sám.


 

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Nákupní košík

Položky:
Cena:
0
0 Kč

Novinky

15.9.2020
UPRAVENÉ TERMÍNY ZAKÁZEK DVEŘÍ

Zakázkově přijímáme ...

více
16.4.2020
Covid-19. Uvolnění osobních návštěv

16. 4. 2020 Uvolnění...

více
8.8.2017
Na dobírku - odběr od 300,-

Jsme zakázková výrob...

více
 
 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.